Cyklistika

Krajina mikroregionu je ideální pro cyklistiku, proto zde vzniklo několik dobře značených cyklotras. Na nich si můžete prohlédnout kulturní památky, přírodní zajímavosti a posedět na přípravených odpočívadlech, z kterých jsou široké rozhledy do okolní krajiny. mikroregion leží v kotlině, která je obklopena na severu Ještědsko-kozákovským hřebenem, viditelná je i žícenina hradu Trsoky, vrchol Vyskeř, dominanta kostela na Všeni, hřeben Příhrazských skal, čedičový vrchol Káčov v pozadí hradem Bezděz a Českým středohořím. Kolem řeky Jizery na jihu jsou převážně rovinaté plošiny.

V blízkém okolí je možno navštívit města: Turnov, Mnichovo Hradiště, Český Dub, Hodkovice nad Mohelkou.


Věříme, že si z našeho mikroregionu odvezete mnoho krásných zážitků a opět se vrátíte na území pojmenované podle meandrující řeky Jizery, do krajiny s vůní dozrávajících jablíček.

Cyklotrasy vedoucí Mikroregionem Jizera

  • 3044 Místy dalekých výhledů
  • 3047 Albrechtova a Laudonova
  • 3048 Za lidovou architekturou se zastavením v pivovaru
  • 3049 Jablečná k Dlaskově statku
  • Lněná odpočinková
  • Rohanova
  • Od meandrů Mohelky k jezu Jizery

MIKROREGION JIZERA ZÍSKAL DOTACI NA NÁKUP KOMUNÁLNÍ TECHNIKY

I v roce 2019 byl Mikroregion finančně podpořen z Programu obnovy venkova Libereckého kraje, a to na nákup komunální techniky pro potřeby členských obcí mikroregionu.

Celkem jsme zakoupili 34 ks techniky od motorových pil, přes hákové kontejnery až po samojízdný mulčovač. Dotace Libereckého kraje na projekt činila téměř 50 % z celkových nákladů projektu, což bylo více jak 900 tis. Kč.

Veškerou komunální techniku zakoupil Mikroregion Jizera a členské obce si ji dle svých potřeb budou vypůjčovat.

Za poskytnutou dotaci děkujeme.

----------------------------------

V ROCE 2018 JSME OPĚT OBDRŽELI DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE

Tentokrát na projekt s názvem ,, Zvyšování kvality života v MR JIZERA“ . Projektu se zúčastnilo celkem šest členských obcí mikroregionu (Pěnčín, Příšovice, Svijany, Kobyly, Sychrov, Žďárek) a Liberecký kraj nám z Programu obnovy venkova na jeho realizaci schválil dotaci ve výši 1 mil. Kč. Díky dotaci byl např. opraven chodník před budovou ZŠ v Kobylech, opravena střecha budovy Obecního úřadu v Příšovicích nebo zrekonstruováno oplocení hřbitova na Sychrově.  Do konce května bude dále provedena oprava místní komunikace ve Svijanech, oprava střechy budovy Obecního úřadu ve Žďárku a rekonstrukce chodníku v Pěnčíně.

----------------------------------

MIKROREGION ZÍSKAL DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE NA OPRAVY MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ

MIKROREGION JIZERA byl v roce 2017 opět finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Programu obnovy venkova. V rámci projektu ,,Opravy místních komunikací v MR JIZERA“ byly opraveny vybrané místní komunikace v celkem deseti členských obcích (Svijanský Újezd, Sychrov, Kobyly, Paceřice, Pěnčín, Radimovice, Žďárek, Lažany, Příšovice a Svijany) z celkových šestnácti. Projekt zahrnoval zejména lokální opravy výtluků místních komunikací a plošné opravy asfaltovým betonem. Realizace projektu je plánována do konce září 2018.

------------------------------------

NOVÉ VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ DÍKY DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE

MIKROREGION JIZERA bude v roce 2016 podpořen dotací z rozpočtu LK na projekt ,,Obnova veřejného osvětlení  MR JIZERA v roce 2016“. Do projektu je zapojeno 9 členských obcí mikroregionu (Sychrov, Ohrazenice, Paceřice, Turnov, Kobyly, Žďárek, Pěnčín, Přepeře a Příšovice) z celkových 16. V rámci projektu dojde např. k rozšíření veřejného osvětlení o nové sloupy, opravě stávajícího veřejného osvětlení, či osazení nových osvětlovacích těles. Realizace projektu je plánována do konce tohoto roku. 

---------------------------------