Cyklistika

Krajina mikroregionu je ideální pro cyklistiku, proto zde vzniklo několik dobře značených cyklotras. Na nich si můžete prohlédnout kulturní památky, přírodní zajímavosti a posedět na přípravených odpočívadlech, z kterých jsou široké rozhledy do okolní krajiny. mikroregion leží v kotlině, která je obklopena na severu Ještědsko-kozákovským hřebenem, viditelná je i žícenina hradu Trsoky, vrchol Vyskeř, dominanta kostela na Všeni, hřeben Příhrazských skal, čedičový vrchol Káčov v pozadí hradem Bezděz a Českým středohořím. Kolem řeky Jizery na jihu jsou převážně rovinaté plošiny.

V blízkém okolí je možno navštívit města: Turnov, Mnichovo Hradiště, Český Dub, Hodkovice nad Mohelkou.


Věříme, že si z našeho mikroregionu odvezete mnoho krásných zážitků a opět se vrátíte na území pojmenované podle meandrující řeky Jizery, do krajiny s vůní dozrávajících jablíček.

Cyklotrasy vedoucí Mikroregionem Jizera

  • 3044 Místy dalekých výhledů
  • 3047 Albrechtova a Laudonova
  • 3048 Za lidovou architekturou se zastavením v pivovaru
  • 3049 Jablečná k Dlaskově statku
  • Lněná odpočinková
  • Rohanova
  • Od meandrů Mohelky k jezu Jizery

V ROCE 2018 JSME OPĚT OBDRŽELI DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE

Tentokrát na projekt s názvem ,, Zvyšování kvality života v MR JIZERA“ . Projektu se zúčastnilo celkem šest členských obcí mikroregionu (Pěnčín, Příšovice, Svijany, Kobyly, Sychrov, Žďárek) a Liberecký kraj nám z Programu obnovy venkova na jeho realizaci schválil dotaci ve výši 1 mil. Kč. Díky dotaci byl např. opraven chodník před budovou ZŠ v Kobylech, opravena střecha budovy Obecního úřadu v Příšovicích nebo zrekonstruováno oplocení hřbitova na Sychrově.  Do konce května bude dále provedena oprava místní komunikace ve Svijanech, oprava střechy budovy Obecního úřadu ve Žďárku a rekonstrukce chodníku v Pěnčíně.

MIKROREGION ZÍSKAL DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE NA OPRAVY MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍ

MIKROREGION JIZERA byl v roce 2017 opět finančně podpořen z rozpočtu Libereckého kraje z Programu obnovy venkova. V rámci projektu ,,Opravy místních komunikací v MR JIZERA“ byly opraveny vybrané místní komunikace v celkem deseti členských obcích (Svijanský Újezd, Sychrov, Kobyly, Paceřice, Pěnčín, Radimovice, Žďárek, Lažany, Příšovice a Svijany) z celkových šestnácti. Projekt zahrnoval zejména lokální opravy výtluků místních komunikací a plošné opravy asfaltovým betonem. Realizace projektu je plánována do konce září 2018.

NOVÉ VEŘEJNÉ OSVĚTLENÍ DÍKY DOTACI Z LIBERECKÉHO KRAJE

MIKROREGION JIZERA bude v roce 2016 podpořen dotací z rozpočtu LK na projekt ,,Obnova veřejného osvětlení  MR JIZERA v roce 2016“. Do projektu je zapojeno 9 členských obcí mikroregionu (Sychrov, Ohrazenice, Paceřice, Turnov, Kobyly, Žďárek, Pěnčín, Přepeře a Příšovice) z celkových 16. V rámci projektu dojde např. k rozšíření veřejného osvětlení o nové sloupy, opravě stávajícího veřejného osvětlení, či osazení nových osvětlovacích těles. Realizace projektu je plánována do konce tohoto roku.